Plaka Eşanjörler 

Gösterilen 1 - 10 ile 10 arasındaki öğeler
Gösterilen 1 - 10 ile 10 arasındaki öğeler

Plaka Eşanjörler

Kombiler pek çok farklı çeşitte üretilebilmektedir. Hermetik, bacalı ve yoğuşmalı kombi türleri sık sık tercih edilen kombi üretimleri arasında yer almaktadır. Bu kombi üretimlerine bağlı olarak eşanjörler de değişkenlik gösterebiliyorlar. Çift eşanjörün yer verildiği kombi üretimlerinde, ana ve plaka eşanjörler kullanılmaktadır. Bu parçanın temel işlevi sıcaklık ayarlaması yapabilmektir. Arıza sonucunda değiştirilebilir olan bu parçanın teminini sitemizden yapabilirsiniz.

Plaka Eşanjörler Hakkında

Bir plaka eşanjör, çift eşanjöre sahip olan kombilerde kullanılan bir parçadır. Görünüşü açısından kalorifere benzetilebilen bu parça, brülörden alınan sıcaklıkla birlikte musluğa ve tesisata giden suyun ısıtılması işlevine sahiptir. Bu görevi, pompalar aracılığıyla yapan plaka eşanjörler, brülörden alınan su ve sıcaklıkla, içinden geçmekte olan suyun ısıtılması işleviyle kombilerde kullanılmaktadır. Kombilerin su ısıtması konusunda en önemli parçası olması, bu parçanın arızalarına sık rastlanılmasına sebep olabiliyor. Çift eşanjöre sahip olan her kombide yer alabildiği gibi, bazı tek eşanjörlü kombilerde de plaka eşanjörlerin yer aldığı görülebilmektedir. Tek eşanjöre sahip kombiler çift hatta sahip olduğundan yer alabiliyor. Parça arızası, kombide sıcak suyu sağlayamamak anlamına geldiğinden, siparişinizi hemen firmamızla vererek parça değişiminizi yapabilirsiniz.

Plaka Eşanjör Arızası

Plaka eşanjörler, kombilerde suyu ısıtma işlevi görmektedirler. Alınan ısı, bu parçadan geçen suyun ısıtılmasını sağlayacağından, sıcak su elde edilmesi için parçanın kullanımı önemlidir. Genellikle plaka eşanjörlerinde delinme ile meydana gelen bu arızalanmalar sonucunda kaçak oluşur ve su istenilen verimlilikte ısıtılamaz. Plaka eşanjörde delinme olduğu zaman, parçayı yenisiyle değiştirmek gerekir. Bu sebeple mağazamızdan vakit kaybetmeden yeni bir plaka eşanjör sipariş ederek kombinizi eski verimliliğiyle kullanmaya devam edebilirsiniz.

Plaka Eşanjör Sipariş

Plaka eşanjörlerin kombilerdeki işlevinin son derece önemli olduğunu belirtmiştik. Bu sebeple delinme gibi durumlarda plaka eşanjörü değiştirebilirsiniz. Yeni üretim birçok eşanjörde, eskiye kıyasla daha dayanıklı malzemeler kullanıldığından, değişimle daha dayanıklı malzemeden üretilen ürünleri kullanmanız tarafımızdan sağlanıyor. Ürünleri mağazamız bünyesindeki yeni üretim ürünler ile inceleyebilir ve dayanıklı plaka eşanjör ürünlerimizden istediğinizi kolay sipariş ağımız ile satın alabilirsiniz.

Son görüntülenen

Herhangi bir ürün yok

Menu