Katalog

Buton Çeşitleri 

Gösterilen 1 - 10 ile 10 arasındaki öğeler
Gösterilen 1 - 10 ile 10 arasındaki öğeler

Buzdolabı Buton Çeşitleri

Buzdolabı butonları, iç ışığın aktive olmasına imkan sağlayan cihazlardır. Buzdolabının kapağını açtığınızda, buzdolabı kapağı içerisinde buton üzerine kapanan kapak içerisinde belli bir parça vardır. Bu sayede buzdolabı kapağını kapattığınızda bu parça buzdolabı butonuna yaptığı baskıyla iç ışığın kapanmasını sağlayarak boşuna elektrik israfını önler. Butonlar, bazı durumlarda takılmalarla birlikte arızalanabilir. Bu durumda buzdolabının iç ışığı kapanmaz ve elektrik israfı söz konusu olur. Buton arızasında, ürünü değiştirebilirsiniz.

Buzdolabı Buton Ürünlerimiz

Buzdolabu butonu ürünlerimiz farklı modeldedirler. Ayrıca giriş uçları da farklı olabilmektedir. Çoğu buzdolabı butonunda 2'li ve 3'lü diş kullanılmaktadır. Bazı buzdolabı modellerinde 4'lü diş kullanıldığı da görülebilir. Arıza yapan buzdolabı butonunuzu yerinden kolaylıkla sökerek kaç dişliği olduğunu ve yapısını inceleyebilirsiniz. Uyum sağlayan ürünlerimizle de yeni bir buzdolabı butonunu sipariş edebilirsiniz.

Yarım daire butonlar, çift uçlu butonlar, üçgen butonlar, tek uçlu butonlar ve kare butonlar ürünlerimizde bulunuyor. Diş girişlerini kontrol ederek doğru ürününüzü seçebilirsiniz.

Buzdolabı Buton Kullanımı

Buzdolabında kapağın açılmasında üzerinde bulunan parçanın dışarı çıkmasıyla birlikte ışığın yanmasını sağlayan, kapağın kapatılmasıyla da üzerine baskı yapan parçayla birlikte butonu içine gömülerek ışığı kapatmaya yarayan parçalar buzdolabı butonlarıdır. Çalışma prensipleri son derece basit olan bu ürünler, buzdolabının kapağını kapattığınız zaman ışığın gereksiz yere yanarak elektrik israfını önler. Ayrıca buzdolabı içerisinde ışığın kapak kapandıktan sonra da yanması, ısı oluşumuna neden olacağından buzdolabı butonuyla kapatılan ışıkla birlikte doğru soğutma yapılabilir. Bu ürün takılmalar neticesinde arızalanınca, değiştirmek ve yeni bir ürün almak mağazamızla oldukça kolaydır.

Buzdolabı Butonu Sipariş

Buzdolabı butonları küçük bir parça olmasına karşın, buzdolabı içerisinde işlevleri son derece önemlidir. Bu küçük parça, buzdolabı kapağını kapattığınızda ışığın sönmesini sağlarken, kapağı açtığınızda ışığın aktif olmasını sağlar. Bir nevi elektrik anahtarı olarak kullanılan bu küçük parça, takılma gibi arızalar yapabilir. Arıza durumunda ürün içeriklerimizden uygun diş girişlerini tespit ederek sipariş verebilirsiniz. Farklı model tasarımları ihtiyacınıza en uygun diş seçenekleriyle seçerek uygun fiyatlarla sistemimizden satın alma imkanınız vardır.

Son görüntülenen

Herhangi bir ürün yok

Menu