Katalog

Aktif Filtreler:
Marka

Doğalgaz Hortumu 

Gösterilen 1 - 6 ile 6 arasındaki öğeler
Gösterilen 1 - 6 ile 6 arasındaki öğeler

Doğalgaz Hortumu

Ocağın çalışmasını sağlayan ve bu çalışma esnasında gaz akışını sağlayan hortumlar, doğalgaz hortumlarıdır. Evlerde genellikle fırınlardan belli bir uzaklığa kadar uzatılarak kullanılan bu hortumların, kullanım sonucunda kalın plastikten ve demir alaşımından imal edilmesine karşın yıpranması söz konusu olabiliyor. Bir doğalgaz borusunun yıpranmasının yanı sıra, bağlantı parçalarının gevşemesiyle birlikte gaz kaçırması durumu da görülebilir. Bu sebeple birçok sorun ortaya çıkacağından, yıpranan ya da bağlantıları gevşeyen doğalgaz hortumunu vakit kaybetmeden değiştirmelisiniz. Firmamızda, kullanıma bağlı olarak 50 santimetreden başlayan uzunluklar, 200 santimetreye kadar doğalgaz borusu çeşitlerine yer vermektedir.

Doğalgaz Hortumu Uzunlukları

Doğalgaz hortumunu genellikle evlerdeki kullanımlarda fırından ve ocaktan mümkün olduğundan uzak bir bağlantı ile kullanmak önemlidir. Özellikle yıpranan ya da bağlantıları gevşeyen bir hortumdan gaz kaçağı söz konusu olduğu zaman, fırına ve ocağa yakın olarak kullanılan boru girişleriyle birlikte büyük sorunlar meydana gelebilmektedir. Doğalgaz hortumu seçeneklerimiz farklı uzunluklardadır. Bu sayede istediğiniz kadar hortumu uzatmanız ve uzak bir giriş bağlantısı ile kullanım sağlayabilmeniz mümkündür. 50 cm, 75 cm, 100 cm, 125 cm, 150 cm ve 200 cm olan ürün seçeneklerimizle uzun bir boru kullanarak olası sorunları önleyebilirsiniz.

Doğalgaz Hortumu Kullanımı

Doğalgaz hortumu ürünlerimizde farklı uzunluk seçeneklerine yer veriyoruz. Ayrıca kalın ve sert plastik ile oluşturulan imalatlarda metal alaşımlara da yer veriyoruz. Kullanım için contaları yerine sabitlemek ve kullanıma başlamak oldukça kolaydır. Gaz sızıntısı olmadığından emin olduktan sonra fırınınızı ya da ocağınızı kullanmaya tekrar başlayabilmektesiniz. Bu sebeple ürünün montajı ile kurulumu sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

Uzunluk seçenekleriyle birlikte üründe fiyatlar da değişkenlik gösterir. Ancak güvenli bir kullanım için, mutlaka uzunluk değeri uzak bir kullanıma yer veren bir hortum seçmeniz önemlidir.

Doğalgaz Hortumu Değiştirme

Doğalgaz hortumlarımızda iki girişli bir contaya yer verilmektedir. Bunlardan ilkini doğalgaz hattına bağlayarak, diğer girişi de ocağa bağlayarak kullanım sağlayabilirsiniz. Fırına takılarak kullanılan bir doğalgaz hortumu, bu sayede set üstü ocağı çalıştıracaktır. Eğer ocağı set üstü olarak kullanmıyorsanız, bu durumda hortumun ocağa bağlanması gerekecektir.

Son görüntülenen

Herhangi bir ürün yok

Menu