Su Giriş Ventili 

Gösterilen 1 - 37 ile 37 arasındaki öğeler
Gösterilen 1 - 37 ile 37 arasındaki öğeler

Su Giriş Ventili

Çamaşır makineleri üretildiği ilk yıllardan beri evlerin vazgeçilmez beyaz eşyası olarak evlerimizde daimi bir yer edinmiştir. Özellikle gündelik hayatı kolaylaştırması, düşük su tüketimi ve oldukça hijyenik kullanımı sayesinde de ev hanımlarının gözde beyaz eşyaları arasında yer alıyor. Bu kadar hayatımızda yer edinmiş ve önemli bir noktaya gelmiş olan bir eşyanın sık sık kullanılması da pek tabiidir. Özellikle kalabalık ailelerde yoğun kullanılan makineler kısa sürelerde kullanım ömürlerini dolduruyor ve sık sık arıza verebiliyor. Oluşan arızalar ise genellikle onarım değil de parça değişimi istiyor. Çamaşır makineleri ile ilgili her türlü yedek parça ihtiyaçları için ziyaret edilebilecek en geniş parça servisi olarak firmamız internet sitesini her daim ziyaret edebilirsiniz.

Su Giriş Ventili Nedir?

Ventil aslında Almanca vana demektir. Yani su giriş ventili çamaşır makinelerinde soğuk giriş kısmında su akış hızını yönetmesi için tasarlanmış olan bir vana türüdür. Bu vananın özelliği soğuk su basınç miktarına göre suyun hızını ayarlayarak kendisinden sonra ki sistemlere zarar gelmesini önlemektir.

Su Giriş Ventili Ne İşe Yarar?

Su giriş ventilinin görevi çamaşır makinelerinde su kontrolünü sağlamaktır. Örnek olarak anlatmak gerekirse makinenin deterjan gözleri yani ön yıkama, ana yıkama ve yumuşatma gibi deterjan gözlerine uzanan farklı su giriş ventilleri vardır ya da tek bir ventil üçünü de kontrol etmektedir. Bu ventiller ön yıkama programında birini, yumuşatma ihtiyacı olduğunda birini ya da ana yıkamada birini açarak kazanın deterjanı alarak su ile dolmasını sağlamaktadır. Aynı şekilde durulama aşaması geldiği zaman ventil bütün vanaları açarak kazanın hızlı bir şekilde su dolmasını sağlar. Buradan çıkaracağımız sonuç eğer makinenizin su dolmasında bir sıkıntı var ise ventil arızalı olabilir. Yaylı bir sistemle çalışan bu sistemler kimi zamanda gereksiz su kaçırabilmektedir.

Uzman Kadro Kaliteli Ürün

Uzman teknik kadromuzun internet sitesinde satışı için onay verdiği kaliteli ve her marka için özel olarak üretilmiş orjinal su giriş ventillerinden faydalanabilirsiniz. Aynı zamanda kredi kartı ile ödeme yaparak en kısa sürede ürünün elinize geçmesini sağlayabilirsiniz.

Son görüntülenen

Herhangi bir ürün yok

Menu